Jakie mamy silikony na rynku?

Jakie mamy silikony na rynku?

Jakie rodzaje silikonów są dostępne na rynku?

Nie od dziś wiadomo, że w budownictwie potrzebujemy różnych pomocniczych narzędzi jak i odpowiednich składników, które umożliwią nam remont. Jednym z nich, który dobrze znamy, najczęściej ze wstawiania okien, jest to silikon. Jest to specjalna masa chemiczna, która może nam pomóc w wypełnianiu różnych szczelin, ubytków w ścianach i w innych miejscach jak i w połączeniach listew podłogowych do tynków, oraz w różnych innych specjalnych połączeniach. Nie są trudne w obsłudze, gdyż zazwyczaj można je spotkać w puszkach zakończonych długą rurką, która umożliwia nam precyzyjne użycie tego produktu. Dlatego amatorzy też łatwo będą potrafili z niego korzystać. Takie silikony mają bardzo różne zastosowanie dlatego możemy je spotkać w sklepach w różnych postaciach.

Istnieją na rynku różne rodzaje silikonów, które służą do spoinowania i wypełniania. Możemy spotkać na przykład silikon szklarski. Ma on zwiększoną przyczepność jeśli chodzi o szkła jak i glazury czy terakoty. Ma on różne własności. Jest on uszczelniający jak i klejący, oraz najważniejsze, na pewno nie powoduje korozji, dlatego jest jednym z silikonów po który chętnie sięgamy. Zazwyczaj najlepiej sprawdza się jeśli chodzi o powierzchnie gładkie. Jest to silikon, który ma największą przyczepność. Chętnie stosujemy go w przypadku montowania okien, ponieważ jest odporny na zmiany temperatur, jak i inne rzeczy dotyczące pogody jak opady, czy promienie słoneczne. Na rynku mamy też dostęp jeżeli chodzi o silikon wysokotemperaturowy. Jak sama nazwa wskazuje świetnie sprawdzi się w wysokich temperaturach. Gdy zasycha sprawdza się doskonale jako uszczelka, dlatego zazwyczaj jest wykorzystywany w różnych sytuacjach w motoryzacji jak i w urządzeniach grzewczych. Mamy też możliwość zakupu silikonu, który sprawdzi się w naprawach rynien czy też obróbkach blach. Jest to silikon dekarski. Oczywiście jest wodoodporny i żadne warunki atmosferyczne mu nie zagrażają. Dlatego często wykorzystywany jest gdzieś na zewnątrz. Jednym z jego największych plusów jest to, że wytrzymuje nawet długotrwałe opady jak i to, że jest wykorzystywany pod wodą, na przykład jeżeli chodzi o baseny. Często po niego fachowcy sięgają jeżeli chodzi o naprawy różnych elementów domów od zewnętrznej strony. Kolejnym ze znanych silikonów jest to silikon sanitarny szary, który jest wykorzystywany w pomieszczeniach w których panuje dość duża wilgotność, która sprzyja powstawaniu grzyba. Jest on odporny na takie zjawiska jak pleśń czy grzyb i glon. Jest bezwonny i bardzo szybko się utwardza, dlatego chętnie wykorzystuje się do w pracach w środku domu. Wykorzystuje się go najwięcej do uszczelniania różnych akcesoriów kuchennych jak wanien, czy umywalek.

Istnieje oczywiście o wiele więcej rodzajów innych silikonów. Jednak mają dość podobne właściwości. Przede wszystkim wszystkie idealnie łączą różne powierzchnie i części jak i uzupełniają przeróżne ubytki w ścianach i w innych miejscach. W większości bywają wodoodporne i nie wchodzą w reakcję z różnymi innymi substancjami. Mogą być wykorzystywane zarówno w domu jak i na zewnątrz.