Otwarcie sklepu z chemią budowlaną i pistolet do pianki montażowej

Otwarcie sklepu z chemią budowlaną

Promocja na pistolet teflonowy do pianki montażowej Soudal w nowo otwartym sklepie budowlanym!

Niektóre interesy nie są proste i doskonale mogą o tym wiedzieć jedynie osoby, które chociaż raz w życiu, mogły przekonać się o tym na własnej skórze. Doskonałym przykładem są kategorie motoryzacyjne i budowlane, gdzie praktycznie każda dziedzina jest podzielona i praktycznie szukanie wszystkiego co nam potrzebne w jednym miejscu jest niemożliwe. Owszem są sklepy ogólne, a właściwe markety, lecz nie zawsze posiadają one satysfakcjonujące ceny, oraz ilości. Weźmy więc na przykład, co musimy spełnić jak chcemy otworzyć sklep z chemią budowlaną, tak gdzie w naszej ofercie będą znajdować się kleje do płytek, pianka montażowa, silikon sanitarny, pistolet do pianki montażowej i każdy inny.

Przede wszystkim musimy spełniać pewne wymogi magazynowe, ponieważ jak wiadomo chemia bardzo często bywa niebezpieczna i łatwopalna, może nie akurat silikon wysokotemperaturowy, ale jednak niektóre kleje i pianki montażowe mogą ulec bardzo szybko wybuchowi, jeśli chociażby będą stały obok okna i będzie padać na nie słońce, jednocześnie je podgrzewając do bardzo wysokich temperatur. Powinniśmy pamiętać również, że magazyn nie może być mały, w końcu owszem same butelki nie należą do dużych, jednak klient który wykonuje zlecenie domu, chociażby jednopiętrowego, będzie potrzebował każdego silikonu po kilka kartonów, a co jeśli potrzeba będzie załatwienia materiałów dla kilku klientów jednocześnie? Do tego weźmy pod uwagę, że musimy posiadać wybór różnych firm i modeli, więc na przykład sam silikon dekarski powinien być w kilku rodzajach i po kilkadziesiąt kartonów, więc trzeba znaleźć jeszcze miejsce na kleje i inne materiały chemiczne.

Czy coś jeszcze? Sam magazyn w końcu nam nie wystarczy, potrzebujemy jeszcze sklepu stacjonarnego, do którego będą przychodzić i klienci potrzebujący niewielkich ilości, do niewielkich napraw, na przykład po silikon szklarski w ilości jednej puszki, tak by tylko uszczelnić jedno okno. Oczywiście do sklepów często przyjeżdżają również klienci biznesowi, którzy po prostu nie lubią wszystkiego załatwiać internetowo lub telefonicznie i nie ma w sumie w tym nic dziwnego, zazwyczaj będąc osobiście jesteśmy w stanie załatwić o wiele więcej spraw niż na odległość.

Jak sprzedawać artykuły budowlane przez internet?

Kolejnym elementem o którym musimy pamiętać jest strona internetowa i przebywanie naszej firmy w sieci. Dzięki temu będziemy mieć chociażby kilkanaście procent klientów więcej i nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, większość osób przed wyjazdem do sklepu, lubi sprawdzić ofertę w sieci internetowej, ponieważ dzięki temu szybko sprawdzimy, czy nie zmarnujemy swojego czasu na dojazd, tylko by okazało się, że czegoś nie ma w sklepie. Jest to bardzo duża inwestycja, ponieważ na sam początek musimy wydać kilka tysięcy złotych, dzięki czemu będziemy mogli wystawić swoje produkty do sklepu, później będziemy musieli wydawać około 1500 złotych rocznie na profesjonalne pozycjonowanie i utrzymanie strony, jednak za taką cenę, posiadamy stuprocentową gwarancję najwyższej jakości usług, które będą spełniać oczekiwania każdego klienta.

Sprawdź: Pistolet do pianki montażowej Soudal