Silikon – Czyli elementy montażowe dla domu

Silikon – Czyli elementy montażowe dla domu

Planując wyremontowanie swojego mieszkania, lub na przykład wybudowanie nowego budynku, musimy pamiętać nie tylko o cenie artykułów budowlanych, ale również o produktach montażowych. Są one pozornie niedrogie i bardzo łatwo dostępne, jednak musimy pamiętać, że w takich momentach będziemy kupować bardzo dużą ilość opakowań i zakup kilku kartonów silikonu to praktycznie standardowa operacja i wtedy te koszty o wiele bardziej wzrosną. Jest to element na którym akurat nie warto oszczędzać, ponieważ niska cena może znaczyć dla nas niską jakość, a w przypadku uszczelnień w łazienkach, kuchniach, lub tym bardziej przy kominkach i piecach, to sprawa bardzo ważna. Dlatego powinniśmy odpowiednio dobrać silikon do naszych potrzeb.

Cały asortyment silikonów znaleźć można w sklepie budowlanym zamet.pl

Zacznijmy od łazienki i kuchni, czyli bardzo popularny silikon sanitarny. Jest on odporny na wszystkie rodzaje pleśni, grzybów, czy wilgoci powodującej wszystkie te niezbyt chciane i lubiane sytuacje. Uszczelniamy za jego pomocą wszystkie brodziki, wanny, prysznice i zlewy, ponieważ nie powoduje korozji w kontakcie z metalem i żadnych przebarwień przy zastosowaniu innych materiałów. Jest on również doskonałym produktem łączącym, więc nie ma problemu by stosować go w połączeniu metali, plastików, tworzyw syntetycznych, czy ceramiki ze sobą. Za jego pomocą możemy wypełniać również wszystkie szczeliny, które nie powinny pozostać puste.

Silikon wysokotemperaturowy.

Mieszkając w domu jednorodzinny, często potrzebujemy również takich elementów jak silikon wysokotemperaturowy, który służy do uszczelniania pieców i kominków. Zazwyczaj ma bardzo dużą tolerancje na panujące otoczenie, więc jest również odporny od wszystkich olejów, smarów, czy na przykład benzyny. Cena tego produktu może być wysoka, jednak nie jesteśmy w stanie zastąpić go żadnym innym produktem izolującym, który będzie w stanie zaoferować nam taką ilość pozytywów. Warto również wspomnieć, że produkt może być używany jako fugi w budownictwie, dlatego doskonale sprawdzi się w przypadku trudnych warunków w pomieszczeniach. Jego wytrzymałość jest oczywiście ograniczona, a całą instrukcję znajdziemy na tylnej stronie opakowania, więc warto się w pełni do niej stosować.

Jeśli chodzi o domy jednorodzinne, to bez dwóch zdań wymagają od nas o wiele więcej niż mieszkania i każdy mieszkający w tym miejscu chociaż kilka miesięcy, na pewno się o tym przekona. Jeśli chodzi o kwestie kolejnych zakupów, powinniśmy posiadać również silikon dekarski, który doskonale będzie nadawał się w trakcie wszystkich sytuacji gdy dojdzie do uszkodzenia rynny, lub dachówki. Biorąc pod uwagę, że silikon to doskonała izolacja przed warunkami atmosferycznymi, na pewno nie będziemy mogli narzekać na jakiekolwiek przecieki. Można również stosować go jako wypełniacz miejsc, które nie powinny posiadać dziur i prześwitów.

Trochę mniej popularny wśród osób prywatnych może okazać się silikon szklarski, ponieważ mało kto będzie samodzielnie naprawiał swoje okna, ponieważ ludzie po prostu boją się tych operacji, w końcu okna odgradzają nas od świata zewnętrznego i nie chcemy ich przypadkowo uszkodzić.

Źródło: https://e-budowlany.eu